رویه‌های بازگرداندن کالا

رضایت مندی و آسودگی خاطر شما خریدارن همواره اولویت گروه بازاریابی هیواد است و ما میکوشیم که در همین راستا محصولاتی با کیفیت و مطلوب را به دست شما مصرف کننده گرامی برسانیم.با این وجود ممکن است شما خریدارن بعد از خرید محصول با موارد و مسائلی روبه رو شوید که از محصول دریافتی خود رضایت یا به دلایلی دیگر امکان خرید آن برای شما میسر نبوده ونباشد.

از همین رو هیواد مارکت تلاش کرده تا برای محصولات خود ضمانت 7روزه بازگشت کالا را در نظر بگیرد.

گروه محصولاتی که در وب سایت هیواد مارکت ارائه میشود باید در سلامت و کیفیت به دست شما دوست عزیز برسد.

کالاهایی که شامل این ضمانت می شوند در دسته بندی های محصولات زیبایی ، پوشاک ، محصولات غذایی ، محصولات مرتبط با گلخانه ، محصولات در گروه صنایع دستی و … می باشند.

ابتدا به مواد ذیل توجه فرمایید:

A:تمام کالاهایی که در هیواد مارکت به فروش رسانده می شود ابتدا توسط تیم ، بررسی و در نهایت در وبسایت قرار داده میشود.

B:تمام محصولات از استانداد ومجوز برخوردارند.

C:قبل از ارسال کالا ابتدا محصول توسط تیم ارزیاب بررسی و از کیفیت و سلامت آن اطمینان حاصل میشود وسپس برای ارسال اقدام میگردد.

D:قبل از ارسال محصول مواردی همچون عکس ، فیلم ، توضیحات و… برای خریداران از طریق شبکه های اجتماعی ارسال شده و بعد از اطمینان پشتیبان از تایید مصرف کننده اقدام به ارسال میشود.

E:هزینه بازگشت کالا برعهده خریدار می باشد.

F:در صورت تایید نشدن ضمانت محصول برای خریدار بازگردانده میشود اما هزینه ارسال برعهده خریدار است.

مواردی که باعث باطل شدن ضمانت 7 روزه کالا میشود:

a:تغییر در شکل فیزیکی و محتویات محصول (تمام محصولات بررسی و سندیت آن در سیستم ثبت میشود طبق بند D )

b:آسیب رساندن به صورت عمدا یا سهوا به محصولات شامل باز پس گیری نمی شود.

:cمغایرت با محصول ارسالی جهت فریب (نه تنها محصول شامل گارانتی نشده بلکه از مراجع قضایی دررابطه فریب ، سو استفاده و … از خریدار شکایت به عمل می آید)

1:محصولات زیبایی:

در این گروه از محصولات ضمانت بازگشت وجه تا 7 روز زمانی شامل میگردد که شما خریدارن کالای دریافتی را بدون استفاده از آن بازگردانید یعنی محصول از حالت فیزیکی ، محتویات داخلی و… تغییری در آن به وجود نیامده باشد شامل این ضمانت میشود.اما حالا اگر شما از این محصول استفاده کرده باشید و رضایت کافی را نداشته باشید چه طور؟

شما میتوانید با ارتباط با پشتیبانان ما این مسئله را در میان بگذارید که در اینصورت ضمانت 7 روزه شما اگر تایید گردد به ازای هر مقدار استفاده از کالاهای زیر مجموعه محصولات زیبایی از وجه پرداختی شما کسر گردیده یا محصول فوق با نمونه آن جایگزین میشود و ماوالتفاوت آن حساب میشود.

مسئله قابل ذکر این است که در این گروه از محصولات ابتدا پشتیبان با شما تماس گرفته و مشاوره های لازم را به شما میدهد تا محصولی مناسب شما را ارسال کند.

2:پوشاک:

این گروه ازمحصولات هم شامل ضمانت کالا میشود اما در صورتی که آسیبی فیزیکی و … به آن وارد نشده باشد.

طبق بند  D کالا ها همگی قبل از ارسال با خریدار چک میشود.

3:محصولات غذایی:

ضمانت در رابطه با زیر گروه این دسته از محصولات زمانی اجرا میگردد که

1:محصول فاسد شدنی نباشد .

2:محصول از نظر کیفیتی و … در سلامت باشد.

3:مقدار مصرفی آن در حدی باشد که قابلیت بازپس گیری را داشته باشد.

4:محصولات گلخانه:

این دسته از محصولات زمانی شامل این گارانتی میشود که

1:محصول از نظر برگ ، ساقه ، ریشه و … سالم باشد و تغییری در ظاهر آن وجود نداشته باشد.

2:محصولات از نظر جسمانی سالم باشد.

3:شکستگی عمدی ، هرس و… گارانتی را باطل میکند.

4: توجه داشته باشید روش نگهداری هر محصول گلخانه ای برای شما در قالب کالا ارسال میشود و در صورتی بدلیل بی احتیاطی شما گیاه آسیب ببیند و… محصول قابلیت بازگرداندن ندارد.

5:در رابطه با محصولات گلخانه ای زمانی گارانتی اجرا میگردد که محصول از قبل دچار مشکل بوده باشد و بعد از ارسال توسط خریدار اتفاقی برای محصول رخ نداده باشد یعنی خریدار به صورت عمدا یا سهوا اشکالی در آن به وجود نیارد.

5:محصولات صنایع دستی:

این گروه هم مانند گروه های دیگر این ضمانت را شامل میشود اما خریداران نباید به صورت عمدی تغییری در آن به وجو آوردند.

 

خریدار گرامی ما تمام تلاش خود را میکنیم تا شما رضایت کامل را از خرید خود داشته باشید.

این مسئله را توجه داشته باشید مواردی که نامبرده شده دلیلی برای از بین بردن حق و حقوق مطلق شما نیست در هر صورت شما همواره میتوانید از روش های ارتباطی گوناگون با ما مشکلات خود را در میان بگذارید.

 

رویه ارسال چه گونه است:

شما به روش متفاوت میتوانید مشکل خود را ارسال کنید:

1:تماس با ما:

ابتدا به قسمت پشتیبانی 24ساعته در قسمت پایین وب سایت کلیک کرده (1)

 رویه ارسال چه گونه است: شما به روش متفاوت میتوانید مشکل خود را ارسال کنید: 1:تماس با ما: ابتدا به قسمت پشتیبانی 24ساعته در قسمت پایین وب سایت کلیک کرده (1) وارد این قسمت شدید! با شماره تلفن درج تماس حاصل نمایید (2) 2:ارسال تیکت پشتیبانی: با کلیک برروی گزینه پشتیبانی (3)وارد قسمت ارسال تیکت شده و از آن قسمت دپارتمان (دسته)مورد نظر خود ر انتخاب وبرای ما پیام ارسال کنید این مسئله را توجه داشته باشید حداکثر زمان پاسخ گویی 8 ساعت است. سپاس فراوان از شما خریدارن گرامی

وارد این قسمت شدید! با شماره تلفن درج تماس حاصل نمایید (2)

وارد این قسمت شدید! با شماره تلفن درج تماس حاصل نمایید (2)

2:ارسال تیکت پشتیبانی:

با کلیک برروی گزینه پشتیبانی (3)وارد قسمت ارسال تیکت شده و از آن قسمت دپارتمان (دسته)مورد نظر خود ر انتخاب وبرای ما پیام ارسال کنید این مسئله را توجه داشته باشید حداکثر زمان پاسخ گویی 8 ساعت است.

با کلیک برروی گزینه پشتیبانی (3)وارد قسمت ارسال تیکت شده و از آن قسمت دپارتمان (دسته)مورد نظر خود ر انتخاب وبرای ما پیام ارسال کنید این مسئله را توجه داشته باشید حداکثر زمان پاسخ گویی 8 ساعت است.

سپاس فراوان از شما خریدارن گرامی

بستن
مقایسه