عضویت در اینستاگرام هیواد مارکت. هر روز مطالب جدید آموزشی...

10 گیاه خانگی که در آشپزخانه شما رونق می گیرند

افزودن گیاهان آپارتمانی به اتاق و پذیرایی روشی سریع و آسان برای ایجاد دکوراسیون داخلی است اما وقتی صحبت از آشپزخانه می شود ، پرورش گیاهان در داخل خانه و انتخاب گیاهان مناسب آشپرخانه نیز می تواند کاربردهای عملی داشته باشند.

گیاه مناسب می تواند به تصفیه هوا کمک کند ، یک رنگ شفاف به محیط اضافه کند و یا حتی محصول تازه را در تمام طول سال فراهم کند.

مهم است که به خاطر داشته باشید که هر گیاهی در آشپزخانه رشد نخواهد کرد. از آنجا که هر فضا دارای شرایط نور ، رطوبت و دمای منحصر به فرد خود است. با این حال ، 10 گیاه خانگی که در ادامه معرفی میکنیم برای شروع کار بسیار خوب هستند.

پرورش گیاهان در آشپزخانه

1: پوتوس

پوتوس واقعاً از آسانترین گیاهان خانگی برای نگهداری است. این گیاهان به خوبی با انواع شرایط مختلف نوری سازگار می شوند و نسبتاً مقاوم به خشکی هستند. به علاوه ، پوتوس گیاه عالی برای استفاده به صورت آویز است بنابراین نیازی به اتلاف فضای خانه نیست!

2: فیلودندرون

فیلودندرون یکی دیگر از گیاهان خانگی با نگهداری کم و آسان و از گیاهان مناسب آشپرخانه است که در سبدهای آویز بسیار زیبا به نظر می رسد. آنها نسبتاً مقاوم در برابر خشکسالی محسوب می شوند و می توانند در نور غیر مستقیم روشن تا متوسط ​​رشد کنند. این گیاهان دارای شاخ و برگ با اشکال و رنگهای متنوعی هستند و به دلیل تصفیه کننده عالی هوا مشهور اند.

3: سبزی جات

به نظر می رسد که پرورش گیاهان در آشپزخانه یک انتخاب بدیهی است ، اما در واقع چیزی بهتر از پخت و پز با گیاهان تازه ، ارگانیک و خانگی که در تمام طول سال انجام می شود ، وجود ندارد.

تا زمانی که آشپزخانه شما در اکثر اوقات روز نور را دریافت کند و تابش مستقیم نور خورشید را داشته باشد ، گیاهان به راحتی رشد می کنند. در  روش دیگر ، شما همچنین می توانید گیاهان را با کمک نور مصنوعی رشد دهید. انواع گیاهان آسان برای پرورش در داخل خانه شامل پیاز کوهی ، جعفری ، نعناع ، آویشن ، رزماری ، ریحان ، پونه کوهی و گیاه گشنیز است.

4: ساکولنت ها

اگر در آشپزخانه خود طاقچه ای آفتابی روشن دارید ، گیاهان ساکولنت گزینه بسیار خوبی هستند. اصطلاح “ساکولنت” برای توصیف گیاهانی استفاده می شود که آب را در ساختارهای مختلف مانند برگها و یا ساقه های خود ذخیره می کنند ، که باعث می شود آنها در برابر خشکسالی مقاوم باشند و به طور کلی از نگهداری کمی برخوردار باشند.

صدها نوع مختلف ساکولنت وجود دارد که در اشکال ، رنگ ها و اندازه های مختلف و خیره کننده ای وجود دارد. گونه های شاداب و محبوب عبارتند از: اشوریا ( ساق عروس ) ، هاوورتیا ، آلوئه ورا ، گیاه یشم ، کالانکوئه ، سدوم و غیره.

5: گیاه گندومی

گیاهان عنکبوتی (Chlorophytum) یا گندومی از ساده ترین گیاهان خانگی برای نگهداری هستند. آنها گیاهان عالی برای آویز هستند و هنگامی که خوشحال می شوند گل می دهند و شاخه های شاخه ای زیادی را به بیرون می فرستند. از قرار دادن گیاه عنکبوت در نور مستقیم خودداری کنید زیرا باعث سوختن برگها می شود.

6: سانسوریا

گیاه مار (Sansevieria) یا سانسوریا که معمولاً با نام “زبان مادر شوهر” نیز شناخته می شود ، از محبوب ترین گیاهان خانگی است. آنها در رنگ ها ، شکل ها و اندازه های مختلفی وجود دارند و به طور کلی از نگهداری کمی برخوردار هستند. با این گیاهان گرمسیری نیازی به اشغال فضای با ارزش پنجره نیست. در شرایط کم نور و نور زیاد خوب عمل می کنند.

7: فیکوس

اگر به دنبال یک گیاه بزرگ برای آشپزخانه خود هستید ، فیکوس (Ficus elastica) یک انتخاب عالی است. این گیاهان که از بستگان گیاهان انجیر برگ کمانچه هستند با انواع مختلفی از شرایط رشد سازگارند و می توانند در زیستگاه بومی خود به درختانی با اندازه کامل رشد کنند.

هرس منظم وقتی که در فضای داخلی رشد می کند ، اندازه و شکل آنها را تحت کنترل نگه می دارد. می توانید از چندین نوع مختلف متناسب با توجه به نوع ، رنگ و طرح آشپزخانه خود انتخاب کنید.

8: گیاه قهوه ( قهوه عربیکا )

خواه یک قهوه دوست باشید یا نه ، گیاه قهوه (Coffea arabica) یک افزودنی عالی به هر آشپزخانه ای است. گرچه بعید به نظر می رسد که بتوانید دانه های قهوه را از یک گیاه داخل خانه تهیه کنید ، اما برگ های براق و عادت رشد فشرده گیاه قهوه باعث جذابیت آن شده است. گیاهان قهوه برای اینکه رشد کنند نیاز به نور روشن ، غیرمستقیم و آبیاری مکرر دارند.

9: زامیوکالکاس

اگر به دنبال یک گیاه کم مصرف برای افزودن به آشپزخانه و پرورش گیاهان در آشپزخانه هستید ، به دنبال گیاه زامیوکالکاس باشید که معمولاً به آن “گوهر زنگبار” نیز می گویند. این گیاهان خانگی با شکوه بسیار سازگار هستند و می توانند در شرایط کم نور و نور شدید رشد کنند. بعلاوه ، از آنجا که آنها از ریزوم رشد می کنند ، به سختی نیاز به آبیاری دارند!

10: بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی (Sauntpaulia) برای کسانی که از داشتن گل های بریده شده در آشپزخانه لذت می برند ، جایگزین مناسب گیاهان آپارتمانی است! بنفشه شاد آفریقایی تقریباً در تمام طول سال گل خواهد داد و در چندین رنگ زیبا وجود دارند. این گیاهان خانگی جمع و جور از نور روشن ، غیر مستقیم و آبیاری مکرر لذت می برند.

گیاهان را بر اساس شرایط آشپزخانه خود انتخاب کنید

مهم است که هنگام انتخاب گیاهان خانگی برای طرح دادن ، شرایط نور و رطوبت آشپزخانه خود را در نظر داشته باشید. در حالی که 10 گیاه برتر و گیاهان مناسب آشپرخانه نامبرده در این مقاله باعث اضافه شدن نمایی عالی برای آشپزخانه می شوند ، برخی از آنها به نور بیشتری نسبت به گیاهان دیگر احتیاج دارند. اطمینان حاصل کنید گیاهانی را که انتخاب می کنید در فضای منحصر به فرد شما رشد می کنند!


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند