نحوه کاشت درختان مرکبات

شاید آشناترین و دیدنی ترین گیاهانی که بطور متوسط در باغ ها وجود دارند ، درختان مرکبات است. اما چرا این درختان در باغ ها هستند ؟ با ما همراه باشید تا نحوه کاشت درختان مرکبات را به شما آموزش دهیم.

این روزها کامکوات ، لیموترش ، لیموشیرین ، گریپ فروت ، پرتقال خونی و انواع پرتقال ها و انواع نارنگی های بیشمار ، تجربه های جدید و چشیدن طعم جذاب میوه های دست پرودهتان را ارائه می دهند.با وجود این تجربه ها عامل دیگری که سبب پرورش این درختان را بیشتر به ما تحمیل می کنند ، شکوفه های آنها ، رنگ و عطر فوق العاده ایست که به باغ شما می بخشند.

کاشت درختان مرکبات

نکته مهم دیگر این است که شرایط دشواری برای پرورش درختان مرکبات پیش روی شما نیست.

با کمی مراقبت از این درختان در مزرعه و باغهای خانگیتان ، شکوفا می شوند. آنها در زمستان به شما میوه می دهند و برگهای براق و سبز آنها تضمین می کند که باغ شما در تمام سال زرق و برق دار باشد.

از گیاه مرکبات خود مراقبت کنید

در اینجا ما به شما نحوه مراقبت از درختان مرکبات را آموزش می دهیم.

از کجا شروع به کاشت کنیم؟

در مورد چگونگی کاشت یک درخت لیمو گیج شده اید؟ مطمئن نیستید که چگونه یک گیاه لیموترش یا هر درخت مرکبات دیگر را بکارید؟ آنچه شما باید بدانید در اینجا این است: درختان مرکبات عاشق آفتاب هستند. آنها بهترین کارایی را در موقعیت گرم و محافظت از یخ زدگی و در خاک خوب زهکشی شده انجام می دهند.

کاشت درختان مرکبات

اگر خانه اتان آپارتمانی است و راه پله یا بالکن شما بیشترین نورگیری را دارد ، سعی کنید درخت خود را در گلدان پرورش دهید.

کاشت در ظروف

با استفاده از گزینه های بسیار زیادی ، از جمله لیمو و “تقسیم کننده مرکبات” (درخت پیوندی که با دو گونه میوه بارور در یک گیاه ترکیب می شود) ، مطمئناً گیاهانی را پیدا خواهید کرد که خیال شما را راحت کند.

درخت جوان شما به زهکشی خوبی احتیاج دارد ، بنابراین مطمئن شوید گلدان را با سوراخ های بزرگ در قسمت پایین انتخاب می کنید. با قرار دادن گلدان روی آجر ، آن را کمی از زمین بلند کنید. بشکه ای که نصف آن برش خورده گزینه ای خوبی است ، یا به یک گلدان بزرگ پلاستیکی می توانید بسنده کنید.

نکات مهم برای کاشت درخت مرکبات در یک ظرف

 1. از یک خاک مخلوط گلدان با کیفیت و خوب استفاده کنید و به اندازه کافی از آن تهیه کنید.همچنین گلدان را با این خاک تا فاصله 4 سانتی متر مانده از لبه آن پر کنید.
 2. اگر درختتان از قبل در ظرفی است ، آن را به آرامی از گلدان قبلی جدا کنید.
 3. درخت را در گلدان جدیدی که آماده کرده اید ، تنظیم کنید.
 4. اطمینان حاصل کنید که توپ ریشه حداقل 5 سانتی متر بالاتر از خاک اطراف خود استوار باشد و با خاک مخلوط گلدان پر شود سپس درخت را به آرامی خم کنید.
 5. مطمئن شوید که خاک مخلوط گلدان را به اندازه کافی اضافه می کنید تا بعد از چند بار آب از ریزش آن جلوگیری شود.

مراقبت از گیاه مرکبات بعد از کاشت

در صورتی که میخواهید درخت مرکبات شما ، گل دهی یا باروری بیشتری داشته باشد ، گلدان باید دو تا سه بار درهفته آبیاری شود. اطمینان حاصل کنید که گیاه شما با کود دادن در حدود یکبار در ماه ، تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند.

کاشت مرکبات در باغ

کاشت مرکبات در باغ

در نحوه کاشت درختان مرکبات در باغ ، زمانی که میخواهید این درختان را به تعداد انبوه کاشت کنید این مسئله را در نظر داشته باشید که انجام این عمل باعث آبگیری سطح آب می شود و در هوای مرطوب به درختان شما کمک شایانی خواهد کرد.

نکات مهم در مورد نحوه کاشت درخت مرکبات در باغ

 1. یک مکان آفتابی و جادار را انتخاب کنید ، مکانی که گیاه فضای کافی برای رشد شاخه های آن داشته باشد.
 2. در صورت امکان از یک خاک لومی عمیق و ماسه ای استفاده کنید.
 3. حفره هایی را به اندازه کافی گسترده و عمیق بکنید که بتواند کل سیستم ریشه درخت شما را در خود جای دهد.

مهمترین کارشما در حال حاضر ایجاد یک حفره مناسب و پر کردن آن از خاک باغ خوب است ، سپس درخت را مستقیماً در بستر بلند شده کاشت کنید. خاک تازه به رشد گیاه کمک می کند ، مطمئن شوید که ناحیه جوانه (ناحیه کمی متورم شده در ساقه تحتانی که مرکبات روی ساقه زیر زمین پیوند زده شده است) در همان سطح قرار داده شده درحفره قرار دارد.

سیستم ریشه را با خاک بپوشانید و از قراردادن درخت به صورت صاف اطمینان حاصل کنید. برای خلاص شدن از شر هرگونه حباب هوا ، خاک را در اطراف ریشه ها محکم کنید.

گیاه خود را خوشحال کنید

هرس

فقط لازم است هرس کنید. در اواخر بهار با تابش نور در بوم سایبان رشد جدیدی را شاهد خواهید بود. درختان مسن تر هر پنج سال یکبار به هرس و نوسازی احتیاج دارند.

هرس مرکبات

آبیاری

مرکبات شما در دوره اصلی رشد بهار و تابستان به مقدار زیادی آب احتیاج دارند. مهم است که خاک را در طی ماه های گرم با خیساندن عمیق ، مرطوب نگه دارید. آبیاری سبک فقط باعث می شود که ریشه های سطح تغذیه کننده خوب هنگام خشک شدن خاک از بین بروند. این گفته فقط آب در صورت نیاز – بیش از حد ممکن است باعث پوسیدگی شود.مالچ به جلوگیری از خشک شدن کمک خواهد کرد. همچنین به سرکوب علفهای هرز و بهبود ساختار خاک کمک می کند.

آبیاری درخت

کنترل آفات و بیماری مرکبات

به طور منظم رشد جدید را با روغن اسپری باغبانی یا صابون باغبانی ، اسپری کنید تا بتوانید برگ مرکبات را از، شته ها کنترل کنید.

باروری

برای زیبایی و باروری گیاه خود به مقادیر نسبتاً زیادی از موادغذایی نیاز دارید.مراقب باشید از مقدار نیتروژن بیش از حد (مانند سولفات آمونیاک) استفاده نکنید.مرکبات شما می تواند حداقل چهار بار در سال با یک خوراک تغذیه شوند.

نکات مهم

 1. قبل از استفاده از کود ، خاک را به خوبی آبیاری کنید و با استفاده از چنگال خاک را هوادهی کنید.
 2. پتاس برای مرکبات بسیار عالی است زیرا هم به تشکیل میوه و هم به شیرینی آن کمک می کند.
 3. غذاهای گیاهی را در اطراف درخت – جایی که دورترین شاخه ها در آن قرار دارند – بکار ببرید زیرا این مکان در جایی فعال است که ریشه های بیشتری هستند.
 4. درختان حدود شش سال و بالاتر باید هر سال تقریباً 3 کیلو گرم از موادغدایی را دریافت کنند.

زمان کاشت مرکبات

پاییز زمان مناسبی برای کاشت مرکبات است.دلیل این امر این است که مرکبات پس از یک فصل خوب و رشد در تابستان ، بزرگ و قوی می شوند. در بعضی از قسمت های کشور که هوای سردتری دارند، بهترین کار کاشت در بهار بعد از گذشت یخبندان ها است. در مناطق نیمه گرمسیری ، درختان مرکبات می توانند در بیشتر اوقات سال ، بجز در زمان هایی که هوا مرطوب است ، کاشته شوند.هر کاری را انجام دهید ، هرگز مرکبات را در چمن نکارید – آنها با دیگر گیاهان ارتباط خوبی ندارند.

درختان و گیاهان عامل بقای زندگی همه ما انسان ها و دیگر موجودات هستند.به آنان احترام بگذاریم.

ممنون از این که تا این لحظه با مقاله نحوه کاشت درختان مرکبات همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه